Förbundsstyrelsen

Förbundsstyrelsen

Styrelsen sept 2021

Bakre raden: Jan-Olov Viklund, Björn Qvarfort
Främre raden: Lovisa Olsson, Mari Winter, Leif Hörlin, Kerstin Ingner, Kerstin Bünsow, Solweig Hultman, Örjan Sjödin

Förbundsordförande: 
Örjan Sjödin, Stockholm
Telefon: 070-605 19 20
Mejl: ordforande@koloni.nu
Förening: Skarpnäcks Koloniförening
Region: Stockholms Koloniträdgårdar

Vice ordförande
Mari Winter, Umeå
Telefon: 0707-43 11 90
Mejl: wintermari547@gmail.com  
Förening: Tomtebo Koloniträdgårdsförening
Region: Västerbotten

Ledamot
Jan-Olov Viklund, Kalmar
Telefon: 070-530 4006
Mejl: janolov.v@koloni.nu
Förening: Berga koloniträdgårdsförening
Region: Sydöstra regionen

Ledamot
Håkan Hallengren, Göteborg
Telefon: 073-2486395
Mejl: hakan.h@koloni.nu
Förening: Hisingsparkens kolonistugeförening
Region: Föreningen Göteborgs Koloniträdgårdar

Ledamot
Lovisa Olsson, Örebro
Telefon: 0703-63 95 17
Mejl: lovisa.o@koloni.nu
Förening: Älvtomta koloniförening
Region: Örebro

Ledamot
Björn Qvarfort, Västerås
Telefon: 0703-28 60 31
Mejl: bjorn.q@koloni.nu
Förening: Biskopsängens koloniträdgårdsförening
Region: Västmanland

Ledamot
Solweig Hultman, Uddevalla
Telefon: 070-7350 648
Mejl: solweig.h@koloni.nu
Förening: Misteröds Koloniträdgårdsförening 
Region: Region Västra

Ledamot
Anna Otmalm, Stockholm
Telefon: 076-8383765 
Mejl: anna.o@koloni.nu
Förening: Lövsta Koloniträdgårdsförening
Region: Stockholms Koloniträdgårdar

Ledamot
Kerstin Ingner, Malmö
Telefon: 073-8050360
Mejl: kerstin.i@koloni.nu
Förening: Östra Sommarstadens Koloniförening 
Region: Södra regionen

Revisor
Annette Holmberg, Malmö
Telefon: 070-99 034 55
Mejl: annette.holmberg@gmail.com 
Förening: Mossängens Sommarstad
Region: Södra regionen

Revisor
Sven Öresjö, Göteborg
Telefon: 072-533 26 04
Mejl: sven.oresjo@live.se
Förening: Slottsskogen
Region: FGK

Valberedningen 
Sune Malmgren, Limhamn, Valberedningens ordförande
Mossängens Sommarstad 
E-post: sune.i.malmgren@telia.com

Ann-Britt Stålblad, Örebro, ordinarie medlem
Alnängarnas koloniförening

Britt-Marie Svensson, Trollhättan, ordinarie medlem
Karlsviks Koloniträdgårdsförening

Gerd Persson, Knivsta, ordinarie medlem
Odlarföreningen Dränggråten

Claes Anneling, ordinarie medlem
Göteborg

Anna Diop, suppleant
Stockholm

Britt Rehnman, Piteå, ersättare 
Fårölottens Koloniträdgårdsförening